Поради психолога

/Files/images/2021/listopad/245589009_3117698838517743_8746062175509100230_n.jpg

ПОРАДИ БАТЬКАМ НА КОЖЕН ДЕНЬ

- Дорожіть любов’ю своєї дитини. Пам’ятайте, від любові до ненависті лише один крок, не робіть необдуманих кроків! Не принижуйте свою дитину. Принижуючи її саму, ви формуєте у неї вміння та навички приниження, які дитина зможе використовувати по відношенню до інших.

ü Не погрожуйте дитині! Загрози дорослого породжують брехню дитини, призводять до страху і ненависті. Не робіть заборон. В природі дитини дух бунтарства, те, що категорично заборонено, дуже хочеться спробувати, не забувайте про це.

- Розвивайте в собі почуття гумору. Вчиться сміятися над своїми слабкостями, дозволяйте своїй дитині сміятися разом з вами. Учіть дитину сміятися над собою. Це краще, ніж якщо над нею сміятимуться інші люди. Не читайте своїй дитині нескінченні нотації, вона їх просто не чує.

- Будьте завжди послідовні у своїх вимогах. Добре орієнтуйтесь у своїх «так» і «ні». Дозволяйте дитині бути дитиною: дайте їй можливість побути бешкетником, бунтарем і пустуном.

- Період дитинства вельми короткий, а так багато потрібно встигнути спробувати, перш, ніж станеш дорослим. Дайте можливість своїй дитині бути нею під час дитинства, інакше період дитинства триватиме і в дорослому житті. Це може мати серйозні наслідки і для дитини, і для вас, батьки!

- Не опікайте свою дитину там, де можна обійтись без опіки; дайте можливість маленькій людині самостійно стати великою. Не йдіть на поводу у своєї дитини, вмійте знати міру своєї любові і своєї відповідальності.

ПАМ’ЯТАЙТЕ , ЩО НАЙБІЛЬШЕ БАТЬКІВСЬКЕ ЩАСТЯ – БАЧИТИ ЩАСЛИВИХ, РОЗУМНИХ І ШЛЯХЕТНИХ ДІТЕЙ!

ПРАВИЛА ПОВОДЖЕННЯ З ГАДЖЕТАМИ ДЛЯ БАТЬКІВ

- Якщо дитина з Вами розмовляє, дивіться на неї, а не у свій телефон!

- Стежте за тим, що Ваша дитина робить у соцмережах, і перевіряйте те, що вона розміщує, за допомогою свого телефону.

- Коли Ви граєте з дитиною, не відволікайтеся, аби перевірити свій телефон.

- Не відповідайте на дзвінки, текстові повідомлення або повідомлення електронної пошти під час їжі.

- Коли Ви гуляєте з дитиною, не користуйтесь телефоном.

- Пишіть своїм дітям текстові повідомлення, аби привітатися.

- Якщо Ви зайняті зі своїм телефоном, а дитина вимагає Вашої уваги, негайно відкладіть телефон.

- Обмежте свій час із гаджетом, щоб Ваші діти не асоціювали Вас із ним.

РЕКОМЕНДАЦІЇ БАТЬКАМ ЩОДО ВИХОВАННЯ ПІДЛІТКІВ:

- З’ясуйте, що подобається вашій дитині. Здатність співвідносити схильності й антипатії вашої дитини є важливою частиною побудови відкритих стосунків з нею.

- Чимало підлітків пручаються правилам і обмеженням. Дайте зрозуміти вашій дитині, що в неї буде більше волі, але при цьому й більше відповідальності.

- Щоденне спілкування є важливим для підтримки відкритості між вами. Довіра ґрунтується на практиці. Її можна збудувати тільки на багатогранних відносинах, на гарному спілкуванні.

- Коли йдеться про виховання важкого підлітка, ваше терпіння дуже важливе. Бути терплячим важко, можливо, ви захочете побачити результати негайно. Але у більшості випадків вашій дитині просто необхідно перерости таку поведінку.

- У багатьох випадках батьки не сходяться в думках про те, яке рішення їм необхідно прийняти щодо ситуації, в яку потрапила їхня дитина. Якщо дитина зрозуміє, що ви дієте спільно, однією командою, і вона не зможе втекти під захист одного з батьків, ваші плани допомогти матимуть більші шанси на успіх.

1079d50256ea49a039a37f64b9e7f376.jpg