Учні 11-х класів у 2020/2021 навчальному році звільняються від проходження ДПА

/Files/images/kvten_2021/6075.jpg

Учні, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році, звільняються від проходження державної підсумкової атестації. 13 квітня 2021 року, відповідний закон № 5014 ухвалила Верховна Рада України.
Ініціатива покликана мінімізувати ризики захворювання на COVID-19 під час оцінювання результатів навчання учнів, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти. Також це уможливить отримання ними в установленому законодавством порядку документів про здобуття повної загальної середньої освіти.
Окрім того, законодавчими змінами передбачено, що учні, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році, мають право пройти державну підсумкову атестацію, зокрема у формі зовнішнього незалежного оцінювання, за власним бажанням.
Водночас усі етапи зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року відбудуться у заплановані терміни незалежно від рівня епідемічної небезпеки у регіонах.


/Files/images/lto_2020/Без названия.png САЙТ

/Files/images/lto_2020/Без названия (1).png САЙТ

/Files/images/zno/21/Додаток 2 Information buklet 2021jpg_Page1.jpg

/Files/images/zno/21/Додаток 2 Information buklet 2021jpg_Page2.jpg

Пробне ЗНО-2021:Пройдіть онлайн-тест з української мови
В онлайн-тесті використані завдання тестових зошитів, що виконували учасники пробного тестування. Запропоновані тести також містять правильні відповіді на завдання тестів, що надасть можливість дистанційно оцінити власний рівень знань.
Спосіб виконання всіх завдань в онлайн тестах максимально наближений до реального тесту, а форма відповіді відповідає виду, що пропонується абітурієнтам у бланку відповідей під час проходження реальних тестів ЗНО.
Загальна кількість завдань тесту з української мови – 40, на їх виконання учасникам відведено 150 хвилин.
Максимальна кількість тестових балів, яку може отримати учасник ЗНО з української мови, правильно виконавши всі завдання, становить 74 бали.
Пробний онлайн-тест з української мови
Загальна кількість завдань тесту з української мови і літератури – 67, на їх виконання учасникам відводиться 210 хвилин.
Максимальна кількість тестових балів, що може отримати учасник тесту з української мови і літератури, становить 116 балів.
Пробний онлайн-тест з української мови і літератури

10 квітня у більшості регіонів для майбутніх учасників ЗНО було проведено пробне тестування.
Цього року, через епідемічну ситуацію, кожен учасник мав можливість обрати для проходження пробного ЗНО лише один з тестів із запропонованого переліку.
Освіта.ua пропонує усім бажаючим дистанційно пройти тест пробного ЗНО з української мови, а також з української мови і літератури, що були запропоновані для виконання учасникам пробного ЗНО 10 квітня.


Офіційні відеороз'яснення завдань пробного ЗНО-2021

Щоб допомогти майбутнім абітурієнтам підготуватися до основної сесії ЗНО-2021, УЦОЯО та ГС «Освіторія» за підтримки МФ «Відродження» підготували відеокоментарі до завдань пробного ЗНО 2021 з усіх предметів.
Експерти Українського центру оцінювання освіти детально розібрали кожне завдання, надали розгорнуті пояснення на всі запитання та поділилися порадами, як успішно скласти ЗНО у 2021році.
Відеороз’яснення доступні на безкоштовній платформі iLearn за посиланням та наYouTube.
Ми просимо тих учасників, які проходитимуть оцінювання 24 квітня утриматися від ознайомлення із матеріалами тестів, на які вони були зареєстровані. Це важливо, щоб отримати максимальний ефект від проходження тестування в аудиторії і якнайкраще зрозуміти, на що очікувати під час основної сесії ЗНО. Бути чесним із собою – єдиний спосіб досягти найвищих результатів.


ЗНО 2021 відбудеться у заплановані терміни

Міністерство освіти і науки України інформує, що пробне ЗНО, основна та додаткова сесії зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року відбудуться у заплановані терміни незалежно від рівня епідемічної небезпеки у регіонах. Це передбачено змінами до постанови Уряду від 09.12.2020 № 1236, які Кабінет Міністрів ухвалив 22 березня 2021 року (постанова КМУ № 230).
Зважаючи на епідеміологічну ситуацію, учасники можуть обрати лише один предмет для проходження пробного ЗНО, яке проводитиметься 10 квітня. Водночас учасники зможуть завантажити тестові зошити з усіх навчальних предметів і пройти тестування вдома, після чого внести свої відповіді у форми на спеціальному сервісі для визначення результатів. Результати пробного ЗНО 2021 буде оприлюднено на інформаційних сторінках учасників 16 квітня.
Учасники основної сесії ЗНО до 30 квітня зможуть завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань.
Докладніше з особливостями та перебігом ЗНО 2021 можна ознайомитись на сторінці сайту УЦОЯО.




ЗНО-2021Що робити, якщо не надійшов сертифікат ЗНО?

Усі учасники зовнішнього незалежного оцінювання обов'язково мають отримати індивідуальні конверти із Сертифікатом ЗНО, що засвідчує факт реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання, а також є одним з документів, що необхідний для допуску учасника в пункт тестування.
Учасники, які не отримали індивідуальні конверти із сертифікатами, можуть перевірити місцезнаходження цих поштових відправлень. Для цього їм необхідно ввести номер реєстраційної картки до сервісу перевірки стану опрацювання документів: якщо учасника зареєстровано і йому відправлено лист із сертифікатом, то на сторінці буде зазначено ідентифікатор відповідного поштового відправлення, за яким можна відстежити стан надходження листа.
Листи, які зберігалися в поштовому відділенні протягом місяця і не були вручені адресатам, повертатимуться до регіональних центрів оцінювання якості освіти.


ЗНО-2021Онлайн-проєкт «Слухай» пропонує аудіокниги для підготовки до ЗНО

Міністерство освіти і науки України підтримало освітній проєкт «Слухай» команди Міністерства цифрової трансформації України, який допоможе учням випускних класів готуватися до зовнішнього незалежного оцінювання в будь-який час.
На платформі проєкту представлено онлайн-бібліотеку аудіокниг українською мовою, озвучених голосами українських зірок.
Добірку 60 аудіокниг із творами української літератури, що входять до програми ЗНО, вже можна безкоштовно прослухати за посиланням.
«Проєкт “Слухай” – про нову українську ідентичність. Це бібліотека нового покоління з великою соціальною місією: зробити освіту більш інклюзивною та пристосованою до нового світового порядку», – сказав автор проєкту, громадський діяч Олександр Барабошко.
Тепер кожен має вільний доступ до сотень творів українською в аудіоформаті.


ЗНО-20211 лютого розпочнеться реєстрація на ЗНО 2021

Реєстрація для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні 2021 розпочнеться 1 лютого і триватиме до 5 березня. Такий термін встановлює календарний план підготовки та проведення ЗНО 2021 року, затверджений наказом МОН від 30.09.2020 №1210.
До 30 квітня 2021 року зареєстровані учасники зможуть завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань.
Результати зовнішнього незалежного оцінювання буде розміщено на інформаційних сторінках учасників ЗНО до 30 червня.
Участь в основній сесії ЗНО є безкоштовною. Кожен учасник має право скласти тести не більш як із 5-ти навчальних предметів.
Зміст сертифікаційних робіт відповідатиме програмам зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженим наказами МОН від 26 червня 2018 року №696, від 20 грудня 2018 року №1426, від 4 грудня 2019 року №1513.
Український центр оцінювання якості освіти пропонує низку випусків «ЗНО-2021: ви запитуєте — ми відповідаємо» для тих, хто хоче дізнатися більше про особливості ЗНО/ДПА-2021.
Під час першого ефіру 29 січня о 14.00 відбудеться розмова із виконувачем обов’язків директора Українського центру оцінювання якості освіти Валерієм Бойком на YouTube каналі центру. Цьогорічні учасники тестування, їхні батьки та вчителі дізнаються, які обов’язкові предмети ДПА, як зареєструватися для участі в ЗНО і в які терміни, на що варто звернути увагу під час реєстрації кожній категорії учасників.
Всі охочі можуть поставити запитання за посиланням.


Пробне ЗНО-2021Стартувала реєстрація на пробне ЗНО, яка триватиме до 19 січня

Сьогодні, 5 січня 2021 року, розпочалась реєстрація для участі в пробному зовнішньому незалежному оцінюванні. Зареєструватися можна до 19 січня включно на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти
Щоб зареєструватися, потрібно заповнити реєстраційну форму, зайти до особистого кабінету учасника пробного ЗНО за логіном і паролем, отриманими під час реєстрації, роздрукувати квитанцію, оплатити послугу проведення пробного ЗНО, за 5-7 днів в особистому кабінеті учасника пробного ЗНО перевірити факт зарахування коштів.

ДОКЛАДНІШЕ...

Пробне ЗНО-2021Особливості реєстрації

Пробне ЗНО-2021Перелік навчальних предметів

Пробне ЗНО-2021Календар проведення

ПРОБНЕ ЗНО - 2021Наказ УЦОЯО від 08.10.2020 №163
Наказ УЦОЯО від 08.10.2020 №163 “Про проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання в 2021 році”.

ЗНО - 2021Інформаційний буклет Харківського РЦОЯО
Інформаційний буклет Харківського РЦОЯО щодо ЗНО-2021.

ЗНО-2021:ДАТИ РЕЗУЛЬТАТІВ

ПРОБНЕ ЗНО-2021:ДАТИ РЕЄСТРАЦІЇ ТА ТЕСТУВАННЯ

Участь у пробному тестуванні надасть змогу ознайомитися із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання (з порядком доступу до пункту тестування і робочого місця, особливостями роботи із бланками відповідей тощо), структурою та змістом тестових зошитів.

Реєстрація для участі у пробному ЗНО-2021 триватиме з 05 по 19 січня 2021 року . Зареєструватися можна буде на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.
З огляду на епідеміологічні загрози у 2021 році кожний учасник / кожна учасниця зможе вибрати лише один предмет для проходження пробного ЗНО. Тестування з усіх навчальних предметів (українська мова, українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська, іспанська, німецька та французька мов) відбудуться 10 квітня 2021 року.

Окрім участі в пробному ЗНО з одного з навчальних предметів, кожний зареєстрований учасник / кожна зареєстрована учасниця зможе додатково завантажити тестові зошити з усіх навчальних предметів із переліку предметів ЗНО-2021, пройти тестування вдома, після чого внести свої відповіді на спеціальний сервіс визначення результатів. Отже, у 2021 році можна буде і ознайомитися з процедурою проведення ЗНО під час пробного тестування з одного з навчальних предметів, і перевірити рівень своїх навчальних досягнень з усіх інших навчальних предметів ЗНО (у разі внесення відповідей на спеціальний сервіс).

Результати пробного ЗНО-2021 для осіб, які введуть свої відповіді на спеціальному сервісі, буде оприлюднено на їхніх інформаційних сторінках 16 квітня 2021 року. З огляду на те, що деякі здобувачі освіти не мають змоги постійно відвідувати заклади освіти, Український центр оцінювання якості освіти спільно з ГС «Освіторія» і МФ «Відродження» планують підготувати низку відеороз’яснень до завдань пробного ЗНО-2021.


ЗНО - 2021НОВАЦІЇ, ЯКІ ОЧІКУЮТЬ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ

У 2021 році, на відміну від попередніх років, зовнішнє незалежне оцінюваннярезультатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, проводитиметься з 1) української мови, 2) української мови і літератури.
Таким чином, випускники, які завершують у 2021 році здобуття повної загальної середньої освіти та/або планують вступати до закладів вищої освіти, матимуть можливість самостійно обирати, яку саме роботу виконуватимуть під час ЗНО: або сертифікаційну роботу з української мови, або сертифікаційну роботу з української мови та літератури.


ЗНО-2021ДАТИ ПРОВЕДЕННЯ

Наказом Міністерства освіти і науки України від 30 вересня 2020 року № 1210 затверджено календарний план підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року.

Відповідно до наказу реєстрація осіб для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме з 1 лютого до 5 березня 2021 року. Керівники закладів освіти зможуть зареєструвати учнів (слухачів, студентів) для проходження ДПА у формі ЗНО до 1 березня 2021 року.

До 30 квітня 2021 року зареєстровані учасники зможуть завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань.

Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання почнеться 21 травня тестуванням з хімії і завершиться 15 червня тестуванням з географії. Тестування з іспанської, німецької, французької мов відбудуться 24 травня, з англійської мови – 25 травня, з математики – 28 травня, з української мови, української мови і літератури – 1 червня, з історії України – 4 червня, з фізики – 7 червня, з біології – 10 червня.

Інформацію про результати основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з усіх навчальних предметів буде розміщено на інформаційних сторінках учасників тестування до 30 червня 2021 року.

Також повідомляємо, що зміст сертифікаційних робіт відповідатиме програмамзовнішнього незалежного оцінювання, затвердженим наказами Міністерства освіти і науки України від 26 червня 2018 року №696, від 20 грудня 2018 року №1426, від 04 грудня 2019 року №1513.



Про внесення зміни до Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти

Наказом Міністерства освіти і науки України від 09.04.2020 №487, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 22.04.2020 за № 373/3465, внесено зміни до Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти.

Особливості проведення ЗНО-2021

З 2021 року суттєво зміниться система складання зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) для випускників шкіл – стане більше обов’язкових предметів, а тестування з української мови та математики матимуть 2 рівні складності. Дворівневий іспит з української мови: це буде базовий рівень – українська мова як державна – і поглиблене вивчення – українська мова і література.

Також з 2021-го планується запровадити обов’язкову ДПА з математики у формі ЗНО. Воно також буде дворівневе, тобто буде легший і складніший рівень, залежно від потреб вступника.

Третім обов’язковим предметом буде історія України або англійська мова на вибір.

Таким чином, 2021 року випускники шкіл обов‘язково складатимуть ДПА в формі ЗНО з:

  • Української мови – 1 рівень, або з Української мови і літератури – 2 рівень.
  • Математики – 1 або 2 рівень на вибір.
  • Історію України або англійську на вибір.

Також вони зможуть за бажання складати додаткові предмети за вибором.

Кiлькiсть переглядiв: 463

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.