ПАМ’ЯТКА З БЕЗПЕЧНОЇ ПОВЕДІНКИ
ДЛЯ УЧНівства під час осінніх канікул

https://rada.info/upload/users_files/24014886/854ceadd0d2a9b5d5beb00e92447196a.gif

Осінні канікули – це пора, на яку очікує кожен учень, адже це перша можливість відпочити у навчальному році, їх слід провести цікаво й корисно, не просиджуючи усі канікули перед телевізором чи комп’ютером.

Радимо батькам та дітям ознайомитися з “Абеткою безпеки” від ДСНС, де пояснюють, як поводитися в різних надзвичайних ситуаціях (пожежна небезпека, небезпека на воді та льоду, електричний струм, надзвичайні ситуації воєнного характеру тощо).

ТЕХНІКА БЕЗПЕКИ І ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ УЧНІВ НА ОСІННІХ КАНІКУЛАХ

1. Необхідно бути обережним, уважним на вулиці, при переході дороги; дотримуватися правил дорожнього руху.

2. Дотримуватися правил техніки безпеки при прогулянках в лісі, на річці.

2.1. Забороняється розпалювати багаття.

2.2. Не купатися в холодну пору.

2.3. Бути обережними при відвідуванні лісового масиву.

2.4. Забороняється вживати в їжу малознайомі і незнайомі гриби і ягоди.

3. Необхідно дбати про своє здоров'я; проводити профілактичні заходи проти грипу і застуди.

4. Бути обережним при контакті з електричними приладами, дотримуватися техніки безпеки при включенні і виключенні телевізора, електричного праски, чайника і т.д.

5. Дотримуватися техніки безпеки при користуванні газовими приладами.

6. Дотримуватися часового режиму при перегляді телевізора і роботі на комп'ютері.

7. Дотримуватися техніки безпеки при роботі з колючими, ріжучими інструментами.

8. Бути обережним у поводженні з домашніми тваринами.

8. Для прогулянки вдягайся зручно і тепло, щоб не застудитися.

Попередження отруєння грибами.

/Files/images/2023/jovten_/images (1).jpeg Збирання грибів – це справа не тільки цікава, але й серйозна. Гриби поділяються на групи: їстівні, умовно їстівні та отруйні. До першої групи належать, скажімо, білі, підберезники, підосичники, маслюки, моховики, печериці, до другої – зморшки, грузді, вовняки, валуї, до третьої – бліда поганка. мухомори, опеньок несправжній, гірчак.Серед отруйних грибів найнебезпечніший – бліда поганка. Вона росте в листяних лісах під дубами, кущами ліщини, рідше – у хвойних від початку літа до пізньої осені. Часто бліду поганку плутають із зеленою сироїжкою, печерицями. Щоб не помилитися, слід пам’ятати, що основа ніжки у блідої поганки бульбовидної форми, з набряками та залишками мішковидного покривала. Той факт, що бліда поганка отруйна, відомий всім. Але мало хто знає, що небезпечними є й спори, які вітер може занести на рослини. Тому не слід збирати гриби, ягоди, траву, що ростуть поряд з блідою поганкою.Перш ніж іти з кошиком до лісу, треба добре знати, які з грибів можна збирати, а які ні. Тому надаємо вам рекомендації:не збирайте гриби поблизу транспортних магістралей, на промислових пустирях, колишніх смітниках;невідомі, особливо з циліндричною ніжкою, в основі якої є потовщення, оточене оболонкою;ніколи не збирайте пластинчаті гриби, бо отруйні інколи маскуються під них;шампіньйони (печериці), у яких пластинки нижньої поверхні капелюшка білого кольору;не порівнюйте зібрані чи придбані гриби зі зображеннями в різних довідниках, бо вони не завжди відповідають дійсності;не куштуйте сирі гриби на смак;ще раз перевірте вдома гриби.

/Files/images/2023/jovten_/3328477342image.jpg

Дотримуйтесь правил безпеки під час війни не нехтуйте сигналом «Повітряна тривога», а у разі виникнення надзвичайної ситуації чи виявлення вибухонебезпечних та підозрілих предметів, негайно телефонуйте по лінії 101 !

Бережіть себе та своїх рідних! Разом до ПЕРЕМОГИ!

Кiлькiсть переглядiв: 122

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.