Статут Євроклубу «Euroworld – Golden Youth»

Шкільний Євроклуб є навчально-просвітницькою молодіжною організацією, що ставить собі за мету поширення знань про Європу, ознайомлення громадськості з країнами Євросоюзу, їх історією, культурою, традиціями, святами, державним ладом, економікою, політичним життям і т. д.

Шкільний клуб повинен поширювати загальнолюдські цінності та виховувати в учнів демократичний та толерантний світогляд, розвивати і допомагати самореалізації особистості, відкривати таланти у кожній дитині.

Мета діяльності Євроклубу:

Метою діяльності Євроклубу є сприяння процесам європейської інтеграції України та інформування дітей і молоді про Європейський Союз, його структуру та процеси, які відбуваються в ньому; виховання молоді у дусі спільних європейських цінностей,встановлення партнерських стосунків із європейськими молодіжними неполітичними організаціями.

Основні завдання:

Проведення роботи по активізації навчального, творчого, наукового потенціалу учнів; розвитку і формування національної самосвідомості.

- Накопичення та поширення інформації про Європейський Союз (історія, структура, сучасний стан розвитку) серед молоді.

- Обмін інформацією про традиції, історію, культуру своєї країни та країн - членів ЄС.

- Сприяння об'єднанню сил (молоді навколо ідеї „самовдосконалення" (розвиток України для вступу в ЄС) і „самореалізації " (виживання в нових економічних і соціальних умовах після вступу в ЄС)

Предмет діяльності Євроклубу:

- Проведення зустрічей, конкурсів і конференцій з метою обміну досвідом та обговорення актуальних проблем.

- Встановлення культурних, наукових та ділових контактів між молоддю ЄС та своєї країни.

- Сприяння вивченню іноземних мов.

- Організація та підготовка пізнавально-розважальних і культурних заходів, різноманітних виставок, міжнародних зустрічей, круглих столів, спрямованих на підвищення рівня обізнаності дітей і молоді щодо принципів діяльності ЄС, культурного надбання європейських народів.

- Розвиток почуття відповідальності учнів за долю суспільства, дотримання прав людини та дітей, охорону довкілля; пропагування поваги в громадських відносинах, а також потреби в міжнародній співпраці.

Органи управління Євроклубу:

- Загальні збори Євроклубу є вищим органом управління (беруть участь усі члени Євроклубу). Загальні збори є легітимними за умови присутності щонайменше половини членів Євроклубу.

- Повноваження загальних зборів:

1.Ухвалення змін до даного Статуту;

2.Визначення головних напрямів діяльності Євроклубу, ухвалення плану роботи .

3.Обрання Президента та секретаріату Євроклубу;

4.Прийом нових членів;

5.Ухвалення рішення про розпуск Євроклубу кількістю 3/4 голосів від загальної кількості членів Євроклубу;

6. Ухвалення інших рішень щодо діяльності Євроклубу.

- Загальні збори членів Євроклубу відбуваються не рідше, ніш раз на три місяці (відповідно до плану роботи); частіше - за ініціативою Президента Євроклубу чи за пропозицією 1/3 частини загальної кількості членів Євроклубу. Рішення загальних зборів ухвалюють звичайною більшістю голосів.

- Президента обирають загальні збори Євроклубу шляхом таємного голосування на дворічний термін.

- Президент Євроклубу та його секретаріат керують та організовують поточну роботу Євроклубу в період між загальними зборами.

- Президенту Євроклубу надано право представляти інтереси Євроклубу.

- Повноваження Президента Євроклубу та членів його секретаріату припиняють у разі:

- Добровільної відмови від виконання функцій (обов'язків), оформленої письмовою заявою та представленої на загальних зборах Євроклубу.

- Прийняття рішення загальних зборів членів Євроклубу, ухвалене 2/3 (двома третинами) голосів від загальної кількості членів клубу.

Вибори та засідання

Вибори (посадові) відбуваються шляхом відкритого голосування під час засідань. Голосувати мають право всі присутні, незалежно від будь-яких ознак та вподобань.Засідання шкільного Євроклубу відбуваються раз на тиждень у визначений час у визначеному місці на території школи (штабі Євроклубу)

Керуючий склад

Керуючий склад шкільного Євроклубу складається з координатора, президента шкільного Євроклубу, віце- президента, секретарів, редакторів і т.д.

Особи, зазначені в п.3.1.виконують доручення адміністрації школи, координаторів, президента, віце-президента, кооперують між собою.

Символіка

Символіка шкільного Євроклубу включає герб, девіз і гімн, схвалені членами Євроклубу.

Символіка Євроклубу є його постійним та невідмінним атрибутом.

Будь які зміни допускаються лише при обставинах, коли символіка втратила свій зміст або застаріла.

Зміни в Статуті Євроклубу

Зміни до Статуту можуть бути внесені в будь – якій момент за згодою членів Євроклубу.

Членство в клубі

Членом Євроклубу може бути будь-який учень чи вчитель школи, що зацікавлений предметом діяльності Євроклубу, визнає його Статут,виявляє своє бажання до активної творчої праці і готовий виконувати покладені на нього обов'язки .

Прийнятим у члени Євроклубу вважається особа, яка дає усну згоду, що підтверджує бажання вступу та участі в його роботі.

Членство в Євроклубі припиняється на умовах:

Добровільного виходу, озвученого усною заявою, обговореною на загальному зібранні членів Євроклубу.

Член Євроклубу має право вносити пропозиції та вимоги, що стосуються роботи Євроклубу, а також користуватися підтримкою Євроклубу; зобов'язаний дотримуватися положень даного Статуту, брати активну участь у реалізації його мети, виконувати рішення загальних зборів Євроклубу.